İzmir Nakliyat Firması

İzmir nakliyat firması arıyorsanız, ne aradığınızdan emin olmanız lazım. Ülkemizde neyin gerçek, neyin sahte, neyin yasal neyin korsan olduğunu ancak o kötü sonucu yaşadıktan sonra anlama gerçeği var. İlla tecrübe edinilecek. İlla iş içten geçecek. İlla dolandırıcı nakliyat firmaları vatandaşı dolandıracak. Malına mülküne zarar verecek. Eşyasının başına gelmeyen kalmayacak. Her şey kadermiş, alın yazısı imiş gibi, başa gelecek ve çekilecek…
İzmir nakliyat firması tabelasına inanan kaç mağdur var acaba? İstatistiki bir veri tablo oluşmuş mudur? Merak edilmeye değer bir konu. Her gün belki onlarca belki yüzlerce ev, eşya taşınır ve her gün onlarca, yüzlerce sahte, firma insanları dolandırır. Eşyalarına zarar verir. Taşıma adına kabus yaşatır. Bu döngü her daim devam eder.

İzmir Nakliyat Firması Bilgilendirme

İzmir nakliyat firması bakıyorsanız, internetten, web sitelerinden bulduğunuz bilgileri mutlaka reel olarak da teyit ediniz. Şu kadar güzel sitesi varmış bu sırada çıkıyor muş sitesinde şunu bunu yazmış diye aldanmayın bu bilgiler ile yetinmeyin görün, teyit edin, firmanın reel olduğundan emin olun.
Yukarda yazdığımızdan da anladığınız üzere, hiç olmayan, sadece web sitesi ile dolandırıcılık yapan firmalar var bu firmalara karşı, etkili yöntem firmanın reel olarak var olup olmadığından emin olmaktır. İnternet gibi çok nitelikli hizmeti bir tür tuzak, av alanı olarak gören İzmir nakliyat firmaları mevcuttur. Bu ilk bilgimiz olmalıdır.
İzmir nakliyat firmasının reel, gerçek bir nakliyat firması olduğunu anlamak hem çok kolay hem de oldukça zordur. Ne arayacağınızı biliyorsanız çok kolaydır. Bilmiyorsanız, hala kandırılma riski ile karşı karşıyasınız demektir.

İzmir Nakliyat Firması Kurumsal Hizmet

izmir nakliyat firmasıTicari hayatı az çok bilen biri bir firmanın reel olup olmadığını anlamak için önce vergi levhasına bakar, ticari sicil kaydına bakar. Bu başlangıç için doğru yöntemdir. Bu yöntem firmanın en azından vergi mükellefi olduğunu gösterir. Fakat o firmanın İzmir nakliyat firması olduğunu ispatlamaya, ikna etmeye yetmez. Çünkü her vergi mükellefi olan firma, nakliyat yapamaz. Nakliyat yapabilmesi için evet vergi mükellefi, ticari sicil kaydı, oda kaydı olmalıdır fakat taşıma yetki belgesi de olmalıdır. Hatta şehirlerarası taşıma düşünüyorsanız, şehir içi ile şehirlerarası taşıma yetki belgesi yarı ayrıdır. Taşıma yetki belgesi olmayan firmalar, bu sektörde korsan veya kaçak çalışıyorlar. Olurda bir trafik kontrole denk gelirseniz, araç bağlanacaktır. Siz de mağdur olacaksınız. Artık orada o anda eşyalarınızı ne yapar nasıl taşırsınız? Bunu da bu korsan firma ile iş yapmadan düşünmeniz de fayda var. Zira çok sık karşılaşılan bir durumdur.

İzmir Nakliyat Firması Profesyonel

izmir nakliyat firmasıİzmir evden eve nakliyat firmasının oda kaydı var, ticari sicil kaydı var, taşıma yeterlilik belgesi var kendinizi güvende hissetmeniz için bakmanız gereken birkaç husus daha var. Sözleşmeli ve sigortalı iş yapmalı sizin ve kendisinin haklarını yükümlülüklerini ve sorumluluklarını imza altın almalıdır. Sözleşme hem sizi hem de firmayı hukuki sorumluluk altına sokar ve güvence altına alır.
İzmir nakliyat firmasının yukarda saydığımız vasıfları yanında kurumsal logosu, marka tescili ve eğitimli, sigortalı kurumsal personeli de varsa siz, sigorta ve sözleşme sonrası, güven ile bu firmaya eşyalarınızı taşıtabilirsiniz.

 

izmir nakliyat firması