İzmir Evden Eve Nakliyat

İzmir Evden Eve Nakliyat

İzmir evden eve nakliyat içeriğini yazdıktan birkaç ay sonra abartısız onlarca site aşağıdaki içeriği olduğu alarak sitelerinde yayınlamışlar. Bu hem kendi siteleri için intihardır. Hem de bizim siteyi olumsuz etkiler. Biz fark ettiklerimizi Google ye bildirdik. Google tespit ettiklerini kaldırdı. Sonuçta sitelerinde dahi emek gaspında var. Fikir çalma var. Google için fikir çalmanın anlamını da bilmeyecek kadar fikirsiz bir durum var. Bilinçli ya da bilinçsiz kopya içerik oluşturan arkadaşlar özellikle nakliyat sektöründe Google asla atlamıyor. Bugün değilse yarın kopya içeriğin cezasını çok ağır veriyor. Bilginiz olsun. İsteyen elbette yine de kopyalayabilir. Bunun önüne geçmek zor.

İzmir evden eve nakliyat prensip sahibi insan ve firmaların iş yapması gereken, çalışması gereken hizmet sektörüdür. Neden ilke sahibi insanlar ve firmalar olmalıdır? Çünkü yurttaşın evine giriliyor, eşyaları toplanıyor, paketleniyor ve taşınıyor. İnsanların özel değer verdiği şeylerin değerini ancak prensip ve ilke sahibi insanlar ve firmalar anlayabilir, kavrayabilir, hissedebilir ve o değerde o prensipte o ilke de özen gösterir.

İzmir Evden Eve Nakliyat Hizmeti

izmir evden eve nakliyat

 • Firmamız öncelik ile yasaldır, vergini ödemektedir. Yasal olmayan firmalar ile asla iş yapmaz.
 • Firmamız hukuka bağlıdır ve hukuk dışı hiçbir işlem de ve iş de bulunmaz.
 • Firmamız yurttaşın taşınma hak ve özgürlüğüne yine taşınırken hukukuna öncelik ile bağlıdır. Bu sebep ile firmamız asla sözleşme yapmadan nakliyata başlamaz. Sözleşme imzalamadan yurttaşın eşyasına dokunmaz.
 • Firmamız tüm tedbirleri alır fakat olası olağan üstü duruma karşı da yurttaşın eşyalarını korumak için nakliyat sigortası yapar. İzmir evden eve nakliyat sigortası yapmadan eşyalara asla dokunmaz.
 • İzmir evden eve nakliyat talebi geldikten sonra firmamız evi veya iş yerini ya da ofisi taşınacak eski ve taşınılan yeni mekanı, görmeden incelemeden asla fiyat vermez. Bu işlemi de ücretsiz yapar.
 • Firmamız yurttaşın tüm isteklerini öncelikli tutar ancak en güvenlikli, en sağlıklı ve en doğru nakliyat için olması gereken de ısrar eder.
 • Firmamız asla günübirlik eleman çalıştırmaz tüm elemanları sigortalı, eğitimli, deneyimli personel ile çalışır. Kendi çalışanlarının tüm sosyal haklarını öncelik ile gözetir. Tüm personeli de vatandaşın tüm haklarına saygı duymak ve kaliteli hizmeti sumak ile mükelleftir.
 • Firmamızın tüm araçları taşıma belgesine sahiptir. Tüm belgeleri eksiksiz, ve mesleğin de deneyimli sürücüler ile çalışır. Belgesiz, deneyimsiz sürücü İzmir evden eve nakliyatta iş yapamaz.
 • İzmir evden eve nakliyat montaj ve de-montaj işleminde günübirlik değil meslek erbabı ustalar ile çalışır.
 • Yurttaşın nakliyat sonrası memnuniyet onayı alınmadan taşınma bitmiş sayılmaz.

İzmir evden eve Nakliyatta Uyarılar

izmir evden eve nakliyat

 1. Öncelik ile tüm vatandaşlar bu sektörün yasal olarak çok fazla denetlenemediğini bilmek ile mükelleftir. Maalesef ki sektör itinalı bir denetime sahip değildir. Bunun anlamı şudur, sektörde tahmin edilenin ötesinde dolandırıcı, korsan ve soyguncu sözde firma vardır. Bu firmalara karşı vatandaş için ilk dikkat belki de firmanın vergi levhasını görmektir. Taşıma belgesinden emin olmaktır. Personelin sigortasının olup olmadığını anlamaktır. Araçların firmaya ait olup olmadığını kesinlik ile bilmektir.
 2. İzmir evden eve nakliyat sektöründe bir de komisyoncular mevcuttur. Bir nevi aracı da denebilir. Yasal olup olmadıkları da şaibelidir.

Komisyonculara “uyanık tacir” denebilir. İşi sizden alıp başka bir firmaya komisyon karşılığı yaptıranlara sektörde komisyoncu denir. Personeli yoktur, aracı yoktur, vergi ödemez. Telefonda veya başka şekilde işi sizden alır sizin hiç tanımadığınız bilmediğiniz başka firmaya sizin taşınma işinizi yaptırır. Bunlara karşı hukuksal hiçbir hakkınız yoktur. Olası eşya zararı halinde muhatap bile bulamazsınız. Anlık kazançtır dertleri onu da sizden aldıktan sonra bir daha hiçbir hak, hukuk talep etme hakkınız yoktur. Bunlara karşı da yurttaşı uyarmak görevimizdir.

Vicdansız ve ahlaksızların nakliyat bilgisi de yalandır, dolandır, hiledir, kandırmadır.
İzmir evden eve nakliyat için asıl olan husus yasallıktır. Yasal olmayan İzmir evden eve taşıma firmaları da mı var? Yasal olmayan taşıma şirketlerinin hukuku, sözleşmesi, sigortası olmaz, yoktur. Size sözleşme yapmadan, fatura kesmeden, sigorta yapmadan kim size eşyanızı taşıyalım diyorsa siz, bilin ki o firma yasal değildir.
Yasal olmayan firmalar ile hukuk değil hırsızlık hükmü geçer. Ön ödemeniz, eşyalarınız çalınabilir, el konabilir. Siz kaybolan eşyanız, el konulan paranız için yasal olmayan bir firma karşısında nasıl hukuka, yasaya başvuracaksınız. Bu sektör için önemli bilgidir lütfen önemseyiniz.
İzmir evden eve nakliyat mesleğini ve mesleğin değerlerini korumak önce bu işin ahlaki, vicdani ve yasal gerekliliklerini en sağlam düzeyde yerine getirmektir. Siz de yurttaş olarak bunları denetleyebilirsiniz, denetlemelisiniz de.
İkincil görev, İzmir evden eve nakliyatın yasa dışı, ahlak dışı, vicdansız yönleri ile mücadele etmektir. Bu çok kolay değildir. Kamu bu alanı pek denetlememekte ya da denetleyememektedir.
Nakliyatçıların odası yoktur. Çok işlevsel sendikalaşması da yoktur. Maliye, kolluk güçleri zaten pek dert edinmemektedir. Bu durumda, İzmir evden eve nakliyat için bilinçli vatandaş gerçek denetim gücüdür. İzmir evden eve nakliyat için yurttaş işletmelere hangi soruları sormalıdır?

 

İzmir evden eve nakliyat