İzmir Ev Taşımacılığı

İzmir Ev Taşımacılığı

İzmir ev taşımacılığı başlı başına sektör olalı beri, bu alandaki sorunlar ve sıkıntılar daha yoğun tartışılır oldu.

Sektör olmaktan bahis nedir? Sektör olmak, bu işi yapan yüzlerce firmanın oluşması demektir.

Yüzlerce firma tabi denetlenmediğinden, kontrol edilmediğinden, nasıl firma sorusu üzerinde asılı olan firmalardır?

Vatandaşta İzmir ev taşımacılığı nasıl olmalı sorusunu sormadan, cevabını araştırmadan iş yaptığından, sonuçta İzmir ev taşımacılığı sektörünü suçlamakta toptan bu nakliyatçılar, bu taşımacılar nasıl diye feryat etmektedir.

İzmir ev taşıma gereğinden, öneminden daha fazla ciddiye alınması gereken bir durum. Neden mi? Söz konusu olan vatandaşın malı, mülküdür.

İzmir Ev Taşıma

"Mal canın yongası" derler eskiler. Kamu, bu sektörü yeterince denetleyip kontrol etmediğinden, İzmir ev taşıma işi yaptıracak olan yurttaş, doğal olarak İzmir ev taşımacılığı sektörünün de hal ve vaziyetini, bilmek, incelemek hatta kamunun görevi olan denetim işini yapmak zorunda kalmaktadır.

İzmir Ev Taşımacılığı

İlk karşılaştığı firmanın korsan mı, dolandırıcı mı, yasadışı mı olduğunu sorgulamayacak kadar güvenli olsa piyasa ne güzel olurdu.

Tüm firmalar güvenli yasal olsalardı yurttaş malının zarar görmesi, çalışması, soyulma ve dolandırılma kaygısına hiç düşmeseydi mükemmel olurdu.

Bu güven ortamını sağlamak ile mükellef olan devlet ve kamu sorumluluğunu yerine getirmediğinden vatandaşta güvenli ve kaygısız değildir.

Ev Taşıma Firmaları

İzmir ev taşımacılığı yapan firmaların içinde yasal kaydı olan, sigortalı personel çalıştıran, sözleşmeli nakliyat sigortalı taşıma yapan, araçları kendine ait olan, yetki belgesine sahip olan firmaların işi vatandaştan da zor.

Zira onlar hiç iş yapmasalar dahi, vergisi, sigortası, ofis kirası, araç bakımı, personel gideri, elektriği, suyu, muhasebesi derken aylık dünya kadar sabit giderleri ve masrafları var demektir.

Bu gideri ve yükümlülüğü olmayan korsan firmalar İzmir ev taşımacılığı sektörünü hor kullanırken iki kere bu yasal firmalara zarar vermektedirler.

Birincisi şudur: sektörü kirletmektedirler. İnsanların nefret etmesine yol neden olmaktadırlar. İkincisi de şudur: ucuz fiyatlar ile haksız rekabet yaparak, yasal firmaların iş yapmasını engellemektedirler.

İzmir ev taşımacılığı yapan yasal firmalarda kendi aralarında oda, dernek, sendika ya da başka yasal uygun yöntemler ile bir araya gelerek, ortak şekilde bu korsanlara karşı tutum belirlemeli mücadele etmelidir.

Sektörlerini temizlemek sorumlulukların sahip çıkmalıdırlar. Sektörlerini denetlemek görevlerini de icra etmelidirler.

Korsanlar, İzmir ev taşımacılığı sektörünün, asalaklarıdır. Bu asalaklardan önce kendilerini kurtarmalıdırlar.

Diğer bir hizmetimiz olan İzmir evden eve faaliyetlerimiz hakkında sunduğumuz bilgileri inceleyebilirsiniz.

İzmir ev taşıma tüm bunlar gerçekleştiğinde rahatlayacak, güvenli hale dönüşecektir. Yurttaş, ev taşıma işini gönül rahatlığı ile gerçekleştirecektir. Bize İzmir nakliyat telefon bilgilerimizden ulaşabilir, bilgi ve teklif alabilirsiniz.

İzmir Ev Taşımacılığı