Özenli Taşımacılık

Özenli Taşımacılık

Belçika da yaşıyorum. Tüm ailem Türkiye de olduğundan sık gidip geliyorum. Scherm Reparatie işi asıl meşguliyetim. Türkçe ye telefon tamiri olarak da çevirebilirsiniz.

Güzel bir yaz günü, güzel bir tatil geçirmek için İzmir e gitmiştim. Gitmiş iken Handan teyzeme de uğramak istedim. Yaşlı iyi olur diye düşündüm. Teyzem de beni bulmuş iken yarım kalan tüm işlerini yaptırmak istedi.

Kuzenimin Eşyalarını Taşıdılar

Kuzenimin eşyaları taşınacakmış. Sen de yardım et deyince ben de ne yapabileceğimi düşündüm. Reparatie gsm Antwerpen, yani Anwerp de olsak, tamir işi olsa benim işim, o iş bende diyeceğim ama İzmir’deyiz nasıl olacak?

özenli taşımacılıkAlışkanlıkla elim telefona gitti. Google de nakliyatçı aradım. http://www.izmirevdeneve.com.tr/ olabilir diye düşündüm. Teyzem de nakliyatçılara dair bir sürü hikaye anlattı. “yok eşya çalıyorlarmış. Yok hırsızlarmış. Yok kabalarmış. Eşyaları kırarlarmış. Güvenilmezlermiş…”. Ne yapacağım ki? Kuzenimin eşyasını ben mi taşıyayım nasıl yapayım?

Bulduğum siteyi telefonla aradım. Oldukça nazik bir beyefendi “yardımcı oluruz” dedi. Fiyat sorduğumda, “gidecek eşyaları sordu, nereden nereye gideceğini sordu. Kat yüksekliğini sordu.”. Tüm bunları neden sorduğunu öğrenmek istedim. Başka türlü maliyet çıkaramam dedi. İşini düzgün yaptığı belliydi. Önce nasıl hizmet vereceğini netleştirmek istiyordu.

Belçika da bana da müşteri geldiğin de Herstellen gsm sorduğunda, elindeki cihazın arızasına çözüm istediğinde bende önce doğal olarak nasıl hizmet vereceğimi, nasıl çözüm bulacağımı planlıyor sonra bunun maliyetini ücretini söylüyorum.

Eşya Taşımak İçin Sözleşme Yaptılar

Firma sahibi beyefendi, bir saat sonra geldi, fiyat verdi, anlaştık. Sözleşme imzaladık. “Siz, sadece özel eşyanızı, paranızı, varsa silahını varsa mücevherinizi, paranızı yanınıza alın, gerisini biz toplar, paketleriz.” Dedi. Çok rahat olacak benim için dedim.

Çok itinalı çalıştılar. Tüm eşyaları özenle paketleyip taşıdılar. Hiçbir şeye zarar gelemdi. “teyze gözün aydın” dedim. Tabi kuzenime de, ”yeni evinde keyifle yaşa” dedim ve keyifle tatile gittim.

Burada, evden eve İzmir sitelerini görünce yazmak istedim. Güvenle ve özenle taşımak isteyen herkese tavsiye ederim, öneririm.

Yazan : Ali Kenan Özevren