Kurumsal Nakliyat Firması

Kurumsal Nakliyat Firması

Kurumsal nakliyat firması niteliği kazanan firmalardan birisidir mavi Ege nakliyat. Nasıl kazandı bu kurumsal niteliğini?

Kurumsal Nitelik

Taşımacılık sektöründe sanıldığı gibi kolay değildir kurumsal nitelik kimlik kazanmak. İzmir evden eve nakliyat sektöründe değil kalıcılaşmak ayakta kalmak bile sanıldığı gibi rahat olmuyor?

Neden? Çünkü bu sektör haksız rekabetin egemen olduğu sektördür. Bu şu anlama gelir. Bir site yaptıran, reklam veren, bir telefon numarası koyan herkes nerede ise kendini İzmir nakliyat sektöründe bir numara olarak tanıtır. Elemanı var mı yok. Aracı var mı yok. Ofisi var mı yok. Nerede ise hiçbir şeyi yok, hiçbir gideri yok ve kendini en ala nakliyatçı olarak pazarlıyor.

Kurumsal Nakliyat FirmasıBu haksız rekabetin ortasında İzmir nakliyat fiyatı asıl işlerin döndüğü sihirli kelime oluyor. İzmir ucuz nakliyat fiyatı adı altında verdikleri rakama değil nakliyat yaptırmak araç dahi çalıştırılamaz durumdadır.

Fakat o fiyatlara vatandaşı kandırıyorlar. Tabi ilk başta verdikleri rakama nakliyat yapmıyorlar. O sadece kandırma fiyatıdır. Asıl ücret almaları taşıma başlayınca yapıyorlar.

Kurumsal Nakliyat Sorunları

Bu denli kötü, haksız rekabet koşullarında kurumsal taşımacılık firmasının, ofis gideri var, eleman gideri var, sigorta gideri var, araç gideri var ve bu gideler toplandığında devasa rakamlar ulaşıyor. Nasıl ayakta kalabilir ki?

Bu haksız rekabetin olumsuz koşulları sadece bir ilçede değil. Karşıyaka nakliyat için durum daha vahim denebilir. Biraz nakliye işinin olduğu tüm ilçelerde bu tür haksız rekabetten dolayı bir çok resmi, yasal firma kontak kapatmak zorunda kalıyor. Kolay değil yani.

Örneğin, şehrin biraz daha seçtin kesiminin oturduğu Mavişehir’de nakliye işinde uzun geçmişi oluşturabilen çok az firma vardır. Yasal firmaların çoğu açılır ve kapanır. Bu korsanlar yüzünden ayakta duramaz. Hal böyle olunca da Mavişehir nakliyat hizmetinde vatandaş hali ile bu korsanalara mahkum olmaktadır.

Bu gibi nedenlerle 2000 li yıllardan bu yana ayakta duran ve sürekli kendini geliştiren Mavi Ege nakliyat takdire şayandır.